search button

6 факторів відчуття дежавю

От, який висновок зробили вчені

Напевно ти не тільки знаєш, що таке дежавю, але й відчував колись це! Є в цьому щось містичне, погодься. Але, як виявилося, вчені вже давно прийшли до того, що такий феномен, як дежавю, можна пояснити досить прагматично.

 

1. Ліки

 

Неодноразово було встановлено, що деякі ліки (навіть не пов'язані з психічними процесами), можуть викликати часте відчуття дежавю.

 

 

2. Схожі спогади

 

Досить часто буває так, що наша підсвідомість запам'ятовує те чи інше місце, дію, тощо. Ось тоді й може виникнути дежавю, просто через банальну схожості ситуацій.

 

 

3. Стрес

 

Через перенесеного сильного стресу може пошкодитися робота мозку і людина може почати приймати теперішнє за минуле.

 

 

4. Збій у роботі мозку

 

Деякі вчені виявили ділянку мозку, в якій формується ефект дежавю. У місці, яке відповідає за пам'ять, вчені виявили зубчасту частку. Якраз вона відповідає за наші спогади, і вміння розрізняти їх. Саме через порушення цієї частини може виникнути ефект дежавю.

 

 

5. Епілепсія

 

Люди, у яких є це захворювання, страждають ефектом дежавю у багато разів більше, ніж усі інші.

 

 

6. Паралельний всесвіт

 

Оооо, ця теорія не відноситься до прагматизму, тому для нас вона найулюбленіша! Деякі вчені стверджують, що у нашого всесвіту є безліч прототипів. І коли ми синхронізуємося з ними, виникає ефект дежавю!

 

 

А який варіант, по-твоєму, найправдивіший? Пиши відповіді в коментах!

 

 

Джерело: adme

Читати більше

loader

Більше новин

Коментарі

Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь