search button

Я не можу тобі сказати: що діти приховують від батьків?

Уже у підлітковому віці діти чітко зрозуміють, що розповідати можна не все і не всім. Навіть, якщо батьки і не розмовляють з дитиною про таємниці, ті однаково входять у її життя. Усе починається з банального: «Це буде нашим секретом». Мабуть, кожен дорослий може пригадати ситуацію, про яку він так і не розповів батькам. Що ж найчастіше приховують сучасні діти?

Уже у підлітковому віці діти чітко зрозуміють, що розповідати можна не все і не всім. Навіть, якщо батьки і не розмовляють з дитиною про таємниці, ті однаково входять у її життя. Усе починається з банального: «Це буде нашим секретом». До цього додається досвіт, коли дитина спостерігає за батьками, які не розказують усього один одному, бабусею, яка купує заборонене морозиво, спілкування з однолітками та сприймання інформації зі ЗМІ. Проте рано чи пізно батьки опиняються у ситуації, коли вони знаходяться поза межами секретів своєї дитини. Як цього не допустити та що робити, коли така ситуація виникла?

Одна річ не ділитися з батьками фактом прогулювання школи, а зовсім інша — не розповідати їм про проблеми у школі. Для дитини нормально й природно у складних ситуаціях звертатися по допомогу до батьків, але це досить легко зруйнувати браком довіри. Кожен конфлікт заслуговує принаймні на те, щоб вислухати обидві сторони. Для хороших стосунків краще зайвий раз довіритись дитині і потім обговорити, чому вона збрехала, ніж один раз не повірити щирості й відтак втратити довіру назавжди.

Вираз від дитини: «Я не можу тобі сказати» найчастіше означає, що вона готує сюрприз або хоче продемонструвати результат. Проте з віком усе змінюється, і підліток має секрети через свій страх або сором. Мабуть, кожен дорослий може пригадати ситуацію, про яку він так і не розповів батькам. Що ж найчастіше приховують сучасні діти?

Інтимні таємниці – дитині можуть запропонувати показати інтимні частини тіла, подивитися фото або помацати їх і нікому потім про це не говорити. І не важливо, хто пропонує: друг, вихователь, лікар або тренер. Порушення інтимних кордонів не повинно бути секретом. Тому у першу чергу батьки повинні навчити дитину тому, що її тіло належить тільки їй.

Маніпулятивні комплементи – коли людина говорить тобі, щось на кшталт: «як гарно у тебе виходить, я ніколи так не зміг би, ти найкращий» – ці слова сильно підкуповують. Після них важко відмовити у проханні. Але комплімент – це правда, за яку не потрібно платити.

Удушливі обійми – дитина не повинна смиренно терпіти за столом поцілунки тітоньки або допит про симпатії. Є багато речей, на які доводиться закривати очі, як у родині, так і відносинах з друзями. Якщо щось зачіпає або порушує особистий простір, дитина не повинна боятися сказати про це, а батьки наказувати за її щирість.

Вбивчий секрет – нас з дитинства вчили зберігати секрети. А якщо секрет загрожує чиїйсь або твоїй безпеці? У ситуаціях, які загрожують безпеці, можна збрехати, але тільки за таких обставин. І дитина чітко повинна розуміти це.

Сором’язливість – люди у будь-якому віці соромляться перепитувати, відмовляти, говорити, що їм не подобається, що їхня думка відрізняється від думки більшості і так далі. Але чого б дитина не соромився у житті, якщо це стосується її безпеки,– сорому немає місця. Це повинні донести батьки, адже у нас життя лише одне.

Це не усі можливі варіанти, проте секрети від батьків були і будуть. Однак нехай ці таємниці обмежуються думками про кохання, а небезпечними ситуаціями, у які дитина потрапила. Тому більше розмовляйте із дитиною та виокремлюйте для неї час. Наприклад, на перегляд нового мультсеріалу «Чортовийки», який виходить на НЛО TV щонеділі. Він сподобається і дітям, і дорослим, адже у жартівливій формі підіймає актуальні питання сьогодення.

Читати більше

loader

Більше новин

Коментарі

Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь