search button

Топ-3 проблеми сучасних підлітків

Дорослі щодня бачать злети та падіння підлітків, але вони не усвідомлюють більшість з тисків — біологічних, соціальних і психологічних, — які надзвичайно ускладнюють життя у ХХІ столітті. Ми вирішили розібратися, з якими проблемами борeться сучасна молодь.

Дорослі щодня бачать злети та падіння підлітків, але вони не усвідомлюють більшість з тисків — біологічних, соціальних і психологічних, — які надзвичайно ускладнюють життя у ХХІ столітті. Ми вирішили розібратися, з якими проблемами борeться сучасна молодь.

Проблема №1 – Недосип

«Відправляти дітей до школи о 7 ранку — це те саме, що відправляти себе на роботу о 4», — каже Вільям Демент, професор психіатрії і поведінкових наук Стенфордського університету. Згідно з дослідженням, підлітки старших класів у середньому сплять лише 7,5 годин з необхідних 9. Вчені зазначають, що у підлітковому віці біологічні ритми відстають на дві години, порівняно із показниками дорослої людини, перетворюючи тінейджерів на нічних сов, яким складно прокидатися рано вранці. Ранній початок уроків спричиняє недосипання, яке може спричинити відставання, зміни настрою та проблемну поведінку.

Проблема №2 – Стрес через відсутність контролю

Більшість речей дорослі вирішують за підлітків: які предмети вчити, що вдягати та за яким розкладом жити. Брак контролю над зовнішніми речами спричиняє стрес. Поведінка дорослих тінейджерам здається більш вільною і вони намагаються її застосувати у своєму житті, проте такі вчинки сприймаються як бунт. У нещодавніх дослідженнях вчені довели, що учні працюють відданіше та отримують більше задоволення від навчання, коли самі ставлять собі цілі та вибудовують сподівання.

Уяви собі шістьох босів, кожен з яких має більше чи менше влади над твоїм щоденним життям. Кожен із них також має різні очікування, методи роботи, рівень компетентності й емоційного інтелекту. І якщо один із них незадоволений, твоя подальша кар’єра опиняється під загрозою. Підліткам, зазвичай, доводиться мати справу з шістьма різними вчителями, які є їхніми керівниками — не кажучи вже про рідних та друзів, які безпосередньо впливають на них.

Проблема №3 – Відрізняйся, але не виділяйся

Підліткам подобається бути особливими. Через це вони часто зіштовхуються із тиском з боку однолітків, батьків і суспільства, чиє визнання вимагає певної поведінки. Дослідження факультету психології Ілінойського університету, виявило, що соціальний тиск провокує депресію. Ба більше, у тих випадках, коли підлітки не могли пристосуватися до зовнішніх подразників, вони зациклювалися на цьому факті, що тільки погіршувало ситуацію. Глобальні чинники також впливають на підлітків. Економічні зсуви, автоматизація виробництва, глобалізація та ринок праці, що стає дедалі більш жорстким і конкурентним, — усі ці фактори сприяють високій тривожності нинішніх тінейджерів. Вони бачать щасливих людей у Instagram і хочуть відповідати їм. Тоді як не все вдається з першого разу.

Новий мультсеріал на НЛО TV «Чортовийки» підіймає багато актуальних питань сьогодення, у тому числі й про підлітків. Троє головних героїв – Данко, Шпиндик і Левко, різні за характером, але однаково потрапляють у різні халепи і разом виплутуються з них. Цей анімаційний ситком буде цікавим як дорослим, так і дітям. Вмикай НЛО TV щосуботи о 23:00 та заряджайся позитивом і новою інформацією разом з нами.

Читати більше

loader

Більше новин

Коментарі

Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь