search button

Мені достатньо: чому інколи корисно плести за течією?

Раян Голідей, американський маркетолог, підприємець та автор бестселерів бізнес-літератури, у своїй колонці у популярному виданні розмірковує, чому вічна гонитва за новими досягненнями не робить людину щасливішою.

Ми дивимося на успішних людей, і нам здається, що вони щасливі. Вони досягли всього, про що мріяли. Проте більшість з них, як і всі люди, картають себе через те, що їм ще так багато потрібно зробити. Чи потрібно завжди прагнути більшого? Чи зупиняєшся ти, коли починаєш плити за течією?

Раян Голідей, американський маркетолог, підприємець та автор бестселерів бізнес-літератури, у своїй колонці у популярному виданні розмірковує, чому вічна гонитва за новими досягненнями не робить людину щасливішою.

«Я мріяв написати книгу, яку видадуть. Багато років ця мета означала для мене успіх. Я продав свою першу книгу, коли мені було 25. І майже в ту ж секунду усвідомив, що ніякий це не успіх. Успіх – це написати бестселер. Не встигнувши прикріпити на холодильник вирізку з газети з новиною про свій дебют, я вже строчив план нової книги», – зізнається Раян.

У гонитві за визнанням та омріяним щастям письменник загубив себе. І зовсім по іншому трактував для себе вислів китайського філософа Лао-Цзи: «Коли ви усвідомлюєте, що у вашому житті немає нічого, чого б вам не вистачало – весь світ стане належати вам».

«Тобі ніколи не буде достатньо слави, грошей, навіть поваги. Задоволеність йде зсередини. Вона виникає, коли ти починаєш дивитись на себе і свою роботу по-іншому, розуміючи, що прагнення до більшого – не відповідь», – зазначає Раян Голідей. Зрештою, досягнення більшого повинне йти з середини. Не через те, що ти хочеш бути багачем чи популярним, а тому, що тобі це подобається.

Раян навів приклад американського гравця в гольф Тайгер Вудс (одна з найвизначніших спортивних особистостей початку XXI століття), який в юності сприймав слово «досить» як лайку. На його думку, про задоволення могли думати лише невдахи. Ставши чемпіоном з гольфу, його лякала перспектива, що одного разу він не зможе грати, або що ще гірше – перестане бути кращим. Тому він грав, попри травми та рекомендації лікарів, завдаючи серйозної шкоди не лише своєму тілу.

Варто говорити собі «досить» і не намагатися зібрати усі зірки з неба, адже можливо для повноцінного життя тобі потрібна лише одна. Або дозволити собі плити за течією. Наприклад, як зробив головний герой нового серіалу «Паніка Вова». У минулому популярний актор Вова, прийняв те, що він уже не в тренді. Саме тоді він знайшов своє нове покликання, яке приносить йому задоволення і декілька трупів. Але тепер він справжній детектив.

Серіал «Паніка Вова» з понеділка по четвер на НЛО TV о 20:05.

Читати більше

loader

Більше новин

Коментарі

Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь