search button

10 неймовірних фактів про космос та його підкорення

У повітрі багато розмов про підкорення людиною Марсу. Однак чи готовий ти полетіти у космос? Не заблукаєш у Всесвіті з безліччю різноманітних небесних тіл, розпечених зірок і найтемніших матерій… Не завжди усе матиме хепі-енд, як у фільмі Інтерстеллар. Ми зібрали 10 фактів про космос та його підкорення людиною, які повинен знати кожен.

На Сонці більше води ніж у всій Сонячній системі. На ділянках пониженої температури, наприклад, у сонячних п’ятках утворюються молекули води. І хоч в процесі вони складають маленьку долю від маси Сонця, кількість води на зірці більша, ніж в нашій системі.

Земля обертається навколо своєї осі з непостійною швидкістю. На неї впливають інші небесні тіла та процеси, які відбуваються на самій планеті. Через це тривалість дня постійно змінюється, а Міжнародна служба обертання Землі (так, є й така) додає додаткові секунди до кожного року.

З 2006 року Плутон перестали вважати планетою. Тепер він серед карликових планет. Однак чому так сталося? Плутон не відповідав одному з критеріїв, а точніше четвертому, за яким планета повинна розчистити простір навколо своєї орбіти від інших об’єктів. Однак Плутон не відповідає цьому критерію, оскільки до його орбіти наближені небесні тіла поясу Койпера, розташованого за орбітою Нептуна.

Про те, що Земля має кулясту форму, знали древні греки. Арістотель помітив, що під час місячних затемнень, тінь Землі завжди має вигляд частини круга. Тоді як Ератосфен, знаючи відстань між Сієною й Александрією та кут падіння тіні, навіть зміг вирахувати радіус Землі.

Полярне сяйво буває й на інших планетах. Це явище можна побачити на усіх планетах Сонячної системи, окрім Меркурія. Найкрасивіше полярне сяйво на Сатурні та Юпітері, оскільки у планет потужне магнітне поле.

Кордон між Землею та космосом з наукової точки зору досі не визначений. Проте цей кордон провели умовно. Яку висоту заведено вважати космічною? В 100 км. Саме ця висота прийнята Міжнародною федерацією космонавтики у якості умовного кордону з космосом. На цій висоті, щоб створити достатню підйомну силу, апарат повинен перевищити першу космічну швидкість.

ЗМІ часто лякають нас новинами про наближення космічних глиб, яка летить на Землю. Що це за глиби: метеороїд, метеорит чи метеор? Нумо розбиратися! Якщо об’єкт менший астероїда, тобто до 30 м в діаметрі, його заведено називати метеороїдом. Метеорит – це космічне тіло, яке вже впало на Землю. Тоді як метеор – це світло, яке виникає при падінні космічного об’єкта на Землю.

Перед тим, як відправити першу людину в космос, полетіли песики. Програма зайняла декілька років і успішно завершилась. Який дует собак вперше побував в космосі? Усі знають про Білку та Стрілку, однак перший запуск чотирилапих у космос відбувся 22-го липня 1951-го року і в кабіні знаходились Дезик і Циган. У цей день вони піднялись на 101 км, подолавши умовний кордон, і успішно повернулись на Землю.

Що таке стартові вікна? Щоб зекономити час польоту до інших планет, необхідно запланувати його під час стартового вікна. Воно відкривається кожного разу, коли планета займає на своїй орбіті вигідне положення відносно Землі.

Усі ми знаємо, що 12-го квітня 1961-го року Юрій Гагарін став першою людиною у світовій історії, яка здійснила політ у космос. Серед українців першим був – Леонід Каденюк, який у період з 19-го листопада до 5 грудня 1997-го року здійснив космічний політ на американському БТКК «Колумбія». У кожного з космонавтів було своє завдання – Каденюк був біологом. Однак хто з жінок уперше підкорив космос і чи були серед них українки? Першою жінкою в космосі стала радянська космонавтка Валентина Терешкова, здійснивши політ у 1963 році. Тоді як у січні 1992-го року Роберта Лінн Бондар, уродженка Івано-Франківщини, яка з родиною іммігрувала до Канади, стала першою канадською жінкою-астронавтом.

Перевір свої знання про космос за допомогою тесту від НЛО TV!

Читати більше

loader

Більше новин

Коментарі

Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь